"Başkalarının yapamadığını yapmak yetenek,
                                                 yetenekli insanların olmaz dediğini yapmak ayrıcalıktır... "
Site Haritası 8  
English 8  
 
      
   KAPI - KABİN SİSTEMLERİ
   
       Asansörünüzün en önemli elemanlarından biri de kabinidir. Hareket halinde iken kendinizi ve sevdiklerinizi emanet edebileceğiniz kabin, çok parçalı ve çok çeşitli yapım aşamalarından geçer. Üretiminde titizlik ve teknoloji gerektirir . Sessiz ve güvenli çalışması için içiçe üç katlı olarak imal edilir. Kabin dış kısmı L ve I Profil iskeletle çevrili, Şok Paraşüt Fren, Paten aksamı ve askı bağlantı sistemleri özel çeliktendir.

   Ankara’da YÜKSELİŞ Ltd. Şti tarafından üretilen bu kabinler, istenilen her tür ve renkte, T.S.E. Garantili olarak imal edilmektedir.

     YÜKSELİŞ ‘ te bütün imalat, EN 81 (Avrupa Asansör Standartları) ve TSEK Normlarına göre gerçekleşmektedir.

     Kapı kasaları 2 mm. Kalınlığında DKP Sacdan imal edilmiş , yüzeyler sese ve esnemeye karşı desteklenmiştir .

    Aynı şekilde kapı kanatları ve yüzeyleri de 2 mm sacdan özel teknikle imal edilmiş , ön görülen patlama - yangın - deprem vb. dayanıklılık basınç gerilme kuvvetleri katsayılarının üzerindedir, 2 saat süre ile aleve dayanıklıdır.Gizli ve özel menteşe kullanılır.

    Yüzeyler paslanmaz çelik veya diğer kaplama malzemeleri ile kaplanabilir .

    YÜKSELİŞ Markalı kapılarımız BURAK ASANSÖR ve YAPI END. ELK. ELEKTRONİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ. tarafından övünçle kullanılmaktadır .

    


 

 
 


 

     ŞOK FREN TERTİBATLI KABİN İSKELETİ

     Asansör Kabininin sessiz ve güvenli çalışması için gerekli olan iskelet , ömrü boyunca devamlı hareket gören bir parçadır .Asansör yükünün tamamını taşır ve iniş-çıkış duruş sırasında olduğu kadar tehlike anında da büyük gerilme ve kopma kuvvetlerine maruz kalır . Asansörde halat kopması , dişli kırılması veya kaplin civatası kopması vb. sebeplerle herhangi bir düşme hareketine mani olacak otomatik paraşüt fren tertibatlarını üzerinde bulundurur.

    Asansörün montajında tesbit edilen hıza göre seçilen HIZ REGULATÖRÜ aracılığıyla tehlike anında faaliyete geçen PARAŞÜT fren tertibatı yapımı , teknolojisi ile ayrıca uzmanlık ister .Asansöre her binişinizde güvenliğiniz artık ona emanettir. Firmanız tarafından , aylık periyodik bakımları sırasında işlerlik kontrolları yapılan bu tertibat bir asansörde bulunan emniyet tertibatlarının en önemlisidir.

     1- Standartlara göre imal edilmiş yük ağırlığına göre NPU Ebatları değişir.

     2- Taşıyıcı bayraklar 5 mm kalınlıktaki Sacdan yapılmaktadır, Ereğli HRP A1 kalitedir.

     3- Patenlerimiz GG 20 dökümde gövde merkezleme yataklar naturel polyamid malzemeden imal edilmektedir.

    4- Fren blok gövdesi ST 42 platinden imal edilmektedir. Kavrayıcı çeneleri sertleştirilmiştir. Ç 1050 malzemeden imal edilmektedir.

     5- Taşıyıcı plaka 16 mm. Kalınlıktaki platinden imal edilip 4 adet M 12 cıvata ile tesbit edilmektedir.

     6- Gergi kolu M 14 saplamadan imal edilmektedir.

    STANDART İMALATLARIMIZ

    4-6-8-10 Kişilik kabin suspansiyonları 10 Tona kadar her tip yük asansörü kabini 4-6-8-10 Kişilik,isteğe göre kaplanmış kabinler 1 M/Sn Üzerindeki hızlar için kayma frenler

 

 
       26 NİSAN 1996 Tarihinden sonra inşaat ruhsatı almış olan binalar için , asansör kabinlerinin ayrıca kapılı olması zorunluluğu vardır.

    Asansör hareket halinde iken küçük çocuklar veya hasta , yaşlı insanların kabin ile duvar arasına el - ayak veya elbise kaptırmaları vb. şekilde kazalanmaları neticesi güvenliğiniz için böyle bir yönetmelik çıkarılmıştır .

    Asansör otomatik kapısı , siz asansöre bindiğinizde otomatik olarak kapanacak ve kat hizasında durduğunda otomatik olarak açılacaktır.

    Seyir esnasında son derece güvenli bir ortam yaratan bu sistemin makinaları ve aksamı tamamen avrupa yapımıdır .

   Bütün Kabinler 1.5 mm. DKP sacdan olup yüzeyleri sese ve esnemeye karşı desteklenmiş , iki kat sac arasına ses emici suntalit malzeme kaplanmıştır . İç yüzey ithal kaplama (DUROPAL-LAMİNAT-RE- SOPAL ) dır , tercih edilen renk ve desende kataloğumuzdan seçim yapabilirsiniz .
 Frontoza Kabin

 
 

ANA SAYFA  |   ÜRÜNLER  |   HİZMETLER  |   ÜRÜN BİLEŞENLERİ  |   FİRMAMIZ  |   DUYURULAR  |   FOTO GALERİ  |   İLETİŞİM  |   SİTE HARİTASI

Copyright©2006  

              BURAK ASANSÖR ve YAPI END. ELK.ELEKTRONİK.SAN.TİC. LTD. ŞTİ.     
       Bayramoğlu İşhanı No:2/202 Hürriyet cad. KARABÜK Tel/Fax: (0370) 415 03 61
        www.burakasansor.com.tr

Designed By :  Alper YALÇIN